Participants

Participants list

Christopher Arrell PSI Switzerland
Daniel Auerbach EPFL  Switzerland
Camila Bacellar EPFL Switzerland
Tadas Balciunas Geneva Switzerland
Edoardo Baldini MIT USA
Thomas Barillot EPFL  Switzerland
Benjamin Bauer EPFL Switzerland
Rainer Beck EPFL Switzerland
Tomislav Begusic EPFL Switzerland
Jan Beilen ETHZ Switzerland
Olivier Bernard EPFL Switzerland
Yves Bellouard EPFL  Switzerland
Luigi Bonacina Geneva Switzerland
Gabriele Bongiovanni EPFL Switzerland
Christian Bressler European XFEL Switzerland
Andrés Burgos Caminal EPFL Switzerland
Gabriel Campargue Geneva Switzerland
Oliviero Cannelli EPFL  Switzerland
Andrea Cannizzo Bern Switzerland
Marco Caputo PSI Switzerland
Fabrizio Carbone EPFL  Switzerland
Adrien Chauvet Sheffield Switzerland
Yun Cheng Shanghai  China
Majed  Chergui EPFL Switzerland
Wutharath Chin Paris Sud France
Seonghoon Choi EPFL Switzerland
Chantal Daniel Strasbourg France
Anuradha Das Bern Switzerland
Brener De Carvalho Vale EPFL Switzerland
Najme Dehghanbanadaki EPFL  Switzerland
Hugo Dil EPFL Switzerland
Marcel Drabbels EPFL Switzerland
Jakub Drs Neuchâtel Switzerland
Hong-Guang Duan Hamburg Germany
Jaques  Dubochet Lausanne Switzerland
Antoine Dubrouil Femto Easy France
Thomas Elsaesser MBI Germany
Thomas Feurer Bern Switzerland
Julian Fischer Neuchâtel Switzerland
George Fish EPFL Switzerland
Christophe Galland EPFL Switzerland
Inés García Benito  EPFL Sion Switzerland
Anna Garry ETHZ Switzerland
Julien Gateau EPFL Switzerland
Annick Gaudin Delmonaco EPFL  Switzerland
Geoffrey Gaulier Geneva Switzerland
Michela Gazzetto Bern Switzerland
Nikolay Golubev EPFL Switzerland
Lisa Grad Zürich Switzerland
Marco Grioni EPFL Switzerland
Vincent Gruson Femto Easy France
Stefan Haacke Hamburg Germany
Gàbor Halàsz Debrecen Hungary
Nadja Hartmann ETHZ Switzerland
Jan  Helbing Zürich Switzerland
Matthias Hengsberger Zürich Switzerland
Jia-Jung Ho EPFL Switzerland
James Hynes Colorado-Boulder USA
Ajay Jha MPSD Germany
Wu Jun Shanghai  China
Nikolay Kabachnik Moscow  Russia
Henry Kapteyn KMLabs, Inc USA
John Kennis Amsterdam Netherlands
Dominik Kinschel EPFL Switzerland
Patrick Konold Amsterdam Switzerland
Ianina Kosse EPFL   Switzerland
Faruk Krecinic FHI Germany
Tatu Kumpulainen Geneva Switzerland
Thomas Lagrange EPFL Switzerland
Bernhard Lang Geneva Switzerland
Esben Larsen Imperial college  UK
Luca Longetti EPFL  Switzerland
Ulrich Lorenz EPFL Switzerland
Zhuoran Ma Shanghai China
Ivan Madan EPFL  Switzerland
Giulia Fulvia Mancini EPFL & SwissFEL Switzerland
Rosy Manser KMLabs, Inc USA
Jon Marangos Imperial college  UK
Arianna Marchioro EPFL Switzerland
Mary Matthews Imperial college  UK
Thomas Metzger TRUMPF Germany
Lars Mewes EPFL  Switzerland
Chris Milne PSI Switzerland
Norber Modsching Neuchâtel Switzerland
Cristina Momblona Rincon EPFL Switzerland
Claude Monney Fribourg Switzerland
Jacques Moser EPFL Switzerland
Eva Muchova Prague Czech republic
Shaul Mukamel California  US
Margaret Murnane Colorado-Boulder US
Yoshie Murooka Jülich Germany
Natalia Nagornova EPFL Switzerland
Maryam Nazari Bern Switzerland
Chris Nicholson Fribourg Switzerland
Pavel Olshin EPFL Switzerland
Nadia Opara Basel Switzerland
Malte Oppermann EPFL Switzerland
Juerg Osterwalder Zürich Switzerland
Tania Palmieri EPFL Switzerland
Luc  Patthey PSI Switzerland
Thomas Penfold Newcastle  UK
Francesco Pennacchio EPFL Switzerland
Van Thai Pham MAX IV laboratory Sweden
Luca Piazza Dectris Ltd Switzerland
Alexandra Pinto Zürich Switzerland
Anna Pogrebna Nijmegen Netherlands
Serhii Polishchuk EPFL Switzerland
Thomas Produit Geneva Switzerland
Michele Puppin EPFL Switzerland
Olga Razskazovskaya Neuchâtel Switzerland
Aaron Riede Bern Switzerland
Lukas Riemer EPFL Switzerland
Egmont Rohwer Bern Switzerland
Stephen Roille Bern Switzerland
Cristina Roldan Carmona EPFL Switzerland
Benedikt Rösner PSI Switzerland
Thomas Rossi EPFL Switzerland
Julien Roulet EPFL Switzerland
Jeremy Rouxel EPFL Switzerland
Christopher Rumble Geneva Switzerland
Rudraditya Sarkar Paul Sabatier III France
Valerio Scagnoli ETH-PSI Switzerland
Guillaume Schimmel Geneva Switzerland
Fabian Schläpfer ETHZ Switzerland
Cédric Schmidt Geneva Switzerland
Malte Schroeder Geneva Switzerland
Valeriu Scutelnic EPFL Switzerland
Sergey Sekatskii EPFL Switzerland
Etienne Socie EPFL Switzerland
Arturo Sopena Moros Bordeaux France
Albert Stolow Ottawa Canada
Roxana Tarkeshian Desy Germany
Katalin Pirisi Pécs  Hungary
Friedrich Temps Kiel Germany
Vandana Tiwari MPI Germany
Paolo Usai EPFL Switzerland
Frank van Mourik Femto Netherlands
Giovanni Maria Vanacore EPFL Switzerland
Agnes Vibok Debrecen Hungary
Jonathan Voss EPFL Switzerland
Lijie Wang EPFL Switzerland
Martin Wolf FHI Germany
Le Yu EPFL Switzerland
Qiang Zhang PSI Switzerland
Kristina Zinchenko EPFL Switzerland
Chengcheng Yan EPFL Switzerland